Pomóżmy Sciopie

Nasz Klub podjął się organizacji wpłat darowizn, które pomogą mu w walce o swoje prawa, o codzienny byt, o sprawiedliwość. Gorąco Was prosimy – nie zostawiajcie go, przecież to co stało się jemu, mogło zdarzyć się każdemu z nas! Codziennie przemieszczamy się z bronią, codziennie ktoś może próbować ją nam odebrać, a my mamy przecież szczególny obowiązek temu przeciwdziałać. Prosimy, udostępniajcie tę informację dalej!

Jesteśmy całkowicie przekonani o niewinności Sciopy. Poraża nas łatwość, z jaką prokurator z niewinnej ofiary napaści zrobił przestępcę tylko dlatego, że ofiara skorzystała z prawa do obrony legalnie posiadaną i legalnie noszoną bronią. Nie akceptujemy działania mediów, które w pogoni za sensacją fałszywie osądziły i pomówiły niewinnego człowieka.

Stsiapan Svidzerski to jeden z naszych kolegów, trójmiejskich strzelców sportowych. Pochodzący z Białorusi i mieszkający w Polsce od ponad dziesięciu lat, powszechnie lubiany, praworządny, od wielu lat pasjonat strzelectwa sportowego. Nieszczęśliwie stał się ofiarą fatalnego zbiegu wydarzeń. Próbując przeciwdziałać zaborowi broni, a następnie broniąc się przed fizyczną napaścią, został ostatecznie oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Wszyscy wiemy, że to absolutna bzdura. Sąd również nie zostawił suchej nitki na wniosku prokuratury, nie tylko odmawiając tymczasowego aresztowania, ale wypuszczając Sciopę na wolność, bez stosowania jakichkolwiek środków zabezpieczających.

To jednak dopiero początek batalii, a na drodze do sprawiedliwości potrzebne będą środki na pomoc prawną, na codzienne życie – doszły nas słuchy, że Sciopa został bez pracy. Pokażmy jedność, pokażmy siłę i pomóżmy koledze-strzelcowi, którego życie legło w gruzach tylko dlatego, że wypełniał obowiązek zapobieżenia zaborowi broni przez osobę niepowołaną. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację akcji przyjmowania darowizn, które w całości przekażemy na pomoc dla Sciopy. Od samego początku wspierają nas Klub Strzelających Inaczej, Gdańskie Centrum Strzeleckie, GKŻR Grupa Północ, Perkun Klub Strzelecko-Kolekcjonerski. Prosimy wszystkie kluby i organizacje strzeleckie o dołączenie i wsparcie.

Prosimy wszystkich o przekazywanie darowizn na rachunek Strzeleckiego Klubu Sportowego „Ardea” o numerze 51 1050 1764 1000 0023 2615 0220 podając w tytule wpłaty „Pomoc dla Sciopy”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na pomoc prawną oraz socjalną, która jest teraz szczególnie potrzebna.

Sciopa został bez środków do życia i sam nie jest w stanie opłacić prawników. Wspólnie możemy mu jednak pomóc. Będziemy Was na bieżąco informować w miarę rozwoju naszej akcji oraz sytuacji Sciopy.

PS. W przypadku przelewów dokonywanych z zagranicy prosimy o dodanie liter PL przed numerem rachunku. Kod SWIFT banku to INGBPLPW, nazwa banku – ING Bank Śląski SA.